Pupínky

12. září 2007 v 15:36 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Nepěkné pupínky se čas od času objeví na pleti každého člověka. o to víc v době dospívání, s tím zkrátka nic nenaděláš. Nezbývá, než se s akné smířit (ono to časem přejde), ale také pupínkům vyhlásit menší válku-pravidelnou každodenní péčí.
  1. Každý večer pleť vyčisti. nejprve pleťovým mlékem-tím odstraníš nečistoty, make-up apod., pak pleť dočisti čistícím mýdlem, emulzí či gelem na obličej nejlépe s protizánětlivými účinky. Můžeš také na čistý kousek vaty či tamponku nanést čistící pleťovou vodu.
  2. Pěsticí kosmetiku-krémy-používej hydratační, vhodné jsou hydratační gely, emulze a mléka.
  3. Jednou za týden můžeš aplikovat čistící masku na mastnou a nečistou pleť; vždy se řiď přesně návodem.
  4. Chybu neuděláš, pokud navštívíž dermatologa-kožního lékaře, s kterým svůj stav pleti prokonzultuješ. Akné je toiž zánětlivé onemocnění, které se obevuje jak ve formě jemných pupínků s černou čepičkou, tak zanícených či hnisajících pupínků na obličeji, zádech, dekoltu i ramenou.
  5. Každá léčba vyžaduje trpělivost. Nezapomínej na každodenní domácí péči a případně dodržuj pečlivě vše, co ti lékař předepsal.
A co nikdy?
  1. Určitě nepoužívej pleťové vody s alkoholem. takovou vodu můžeš použít jen přímo na pupínek, jinak bude pleť reagovat ještě větším maštěním.
  2. Nepoužívej mechanický peeling, riskuješ, že se do pupínků dostane infekce a pleť s řadou zánětlivých míst pěkně podráždíš.
  3. Pupínky neškrábej a ani sobě ani kamarádce nevymačkávej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama