Ochlupení v obličeji

12. září 2007 v 15:45 | Pettha |  O modě,kráse apod.
období dospívání a ještě krátce po dovršení dvaceti let tě mohou občas zaskočit tmavé chloupky na těch nejméně očekávaných a vítaných místech - na obličeji. Mohou se objevit nad horním rtem, na bradě a dokonce i na krku. Některé ženy si těchto chloupků nevšímají. Pokud si však myslíš, že všeho moc škodí, nebo je tvé ochlupení velmi tmavé, můžeš si vybrat z následujících možností:
S chloupky nad horním rtem ("knírkem") se můžeš vypořádat těmito způsoby:
  • Kup si v drogerii speciální odbarvovač. Nezapomeň přípravek včas opláchnout, protože jinak by mohlo dojít k podráždění pokožky.
  • Depilační krém: Slouží k odstranění chloupků, ale pokud si jej necháš na pokožce déle, může ji podráždit. Tyto krémy většinou poměrně nepříjemně páchnou.
  • Depilace voskem. Provádí se buď v kosmetických salónech nebo i doma. Pokud se rozhodneš, že depilaci voskem provedeš doma, výsledek nemusí být zcela podle tvých představ a všude bude patrně nepořádek.
Zbloudilé chloupky je nejlepší vytrhnout pinzetou. V některých případech však tento postup způsobuje vrůstání chloupků dovnitř. Holicí strojky rozhodně přenechej chlapcům. Holení může způsobit, že dorůstající chloupky budou ještě silnější, zatímco depilace voskem mívá opačný účinek.
Další možnost je finančně velice nákladná. Jde o téměř trvalé odstranění chloupků elektrolýzou nebo laserem. Tyto metody tisíce korun. Pokud se pro něco takového rozhodneš, jdi ke skutečnému odborníkovi. Jen tak budeš mít záruku kvalitních služeb. Předem se také informuj o možných vedlejších účincích a pak si vyber, která metoda ti nejvíce vyhovuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama