Září 2007

Kluk vs. čokoláda

12. září 2007 v 16:29 | Pettha |  O klukách a lásce
1.Čokoláda se velmi snadno sežene
2. Po čokoládě neotěhotníš
3. Čokoláda uspokojí i když je měkká
4. Čokolády můžeš mít kolik chceš
5. Můžeš mít tolik druhů čokolády. kolik jen chceš
6. Čokoládu můžeš mít v kteroukoli denní i noční hodinu
7. Před Čokoládou nemusíš nikdy nic předstírat
8. Čokoládu můžeš vychutnávat i v přítomnosti rodičů
9. Čokoládě nemusíš stále opakovat jak byla dobrá
10. U Čokolády je velikost lhostejná protože je dobrá vždycky

10 důvodů proč mu zalhat

12. září 2007 v 16:29 | Pettha |  O klukách a lásce
Nemám ráda namakané svalovce. Moc jim záleží na vzhledu."
Proč zalhat:
Když bude vědět, že ti jeho vychrtlý hrudník a ruce jak tyčky nevadí, přestane se konečně stydět shodit před tebou tričko. A nebude žárlit, když se o přestávce zapovídáš s největším školní korbou.

2 "V basketu jsi třída. Hrál jsi profesionálně?"
Proč zalhat: Mírné přifouknutí jeho ega nenapáchá žádnou škodu, naopak. Koho by netěšily lichotky? I když víš, že vždycky hrál jen za školní tým, po tvé pochvale se bude cítit jako velká hvězda NBA.
3 "Můj bývalý kluk líbal jako uslintaný pes."
Proč zalhat: Tuhle lež použij, když je to tvůj současný přítel, kdo u líbání produkuje neuvěřitelné množství slin. Vyděsí ho představa, že bys v budoucnu mohla pomluvit jeho líbací techniku a začne se snažit, aby tě příště líbal jako samotný bůh lásky.

4 "Jestli se mi líbí Tomáš? Vůbec není můj typ!"
Proč zalhat: I když váš společný kámoš vypadá jako věrná kopie Orlanda Blooma, rozhodně zapírej, že se ti z něj podlamují kolena. Mohl by začít žárlit a dělat ti scény, kdykoli se Tomáš zjeví ve vašem okolí.

5 "Jsem ráda, že máš tolik kamarádek, se kterými si rozumíš."
Proč zalhat: Samozřejmě máš vztek, když se kolem něj motají jiné holky, se kterými tráví čas, místo aby byl s tebou. Jenže když mu to dáš najevo, v jeho očích se změníš v žárlivku. Tvař se, že ti jeho přátelé nevadí, a uvidíš, že mu najednou začneš chybět:-).

6 "Hahahaha! Jsi vtipnější než Jirka Mádl!"
Proč zalhat: Srovnáním se svým oblíbencem mu napumpuješ sebevědomí k prasknutí a docílíš toho, že se bude moct přetrhnout, aby byl v tvých očích ten nejvtipnější, nejdokonalejší, nejúžasnější... A pozornosti není nikdy dost, co říkáš?

7 "Moji rodiče si myslí, že jsi fajn sympaťák."
Proč zalhat: V přítomnosti tvých rodičů až doteď rudnul a sotva ze sebe vykoktal pozdrav. Když použiješ rafinované lži, uvolní se a tví rodiče budou konečně moct zjistit, že je opravdu fajn kluk (až na ty příšerné vytahané skejťácké kalhoty:-)).

8 "Dneska jsi tu za největšího borce!"
Proč zalhat: Tuhle větu prones, když se na večírku nečekaně potkáte s tvým bývalým, který na tvého kluka hází nepřátelské pohledy. Dokud nepovzbudíš jeho mužské ego, bude se cítit nejistě a s tvým ex se bude v duchu pořád srovnávat.

9 "Tvoje mladší ségra je fakt roztomilá."
Proč zalhat: Přestože je to protivný, rozmazlený spratek, který ti dělá jen samé naschvály, on v ní nejspíš vidí malou princeznu, nad kterou drží coby velký bratr ochrannou ruku. kodí

10 "Píšu do školy esej na téma, jak se Orlando Bloom ztotožňuje se svou filmovou postavou."
Proč zalhat: Přece ho nebudeš nervovat přiznáním, že si nový film Orlanda Blooma pouštíš pořád dokola kvůli jeho úžasně sexy vzhledu. To, že se ti o jeho rošťáckém úsměvu v noci zdá, tvůj kluk vědět nemusí.

Proč ještě nemáš kluka?

12. září 2007 v 16:28 | Pettha |  O klukách a lásce
Kámošky trajdají po rozkvetlých loukách se svým milým, a ty nemáš jediného ctitele? Vypátrali jsme nejčastější chyby, které děláš, a bráníš tak klukům, aby zjistili, že jsi - minimálně - ta pravá:-)!
Infantilní smíšek
KDE TO DRHNE: Jestli ses do povědomí spolužáků zapsala jako "Nikýska, která má mocinky láda svoje belušky Denisku, Haničku a Peťulku, nejladši papá pizzu a nemá láda květáček, páč je fůůj", nediv se, že se ti kluci vyhýbají obloukem. Šišlání fakt není sexy. "Bára od nás ze třídy je krásná holka. Jenomže se pořád všemu hloupě chichotá, před písemkou si staví na lavici růžovýho medvídka pro štěstí a na xchatu má přezdívku Angel_pusinka. Máme z ní s klukama děsnou srandu," popisuje dětinské prohřešky sedmnáctiletý Pavel.
JAK Z TOHO VEN: Vyházej ze školního batohu plyšáky a na sešitové obaly přestaň lepit třpytivé samolepky. Nehihňej se a nenapodobuj slovník čtyřletý ségry. Když se proměníš z infantilního dítěte v cool slečnu, nápadníci se o tebe poperou jak malí kluci:-).

Nedbalý vzhled
KDE TO DRHNE:
"Mojí noční můrou je holka, která páchne potem, má srostlý obočí a na tričku skvrnu od zubní pasty," vypadlo nedávno z osmnáctiletého bráchy mé kamarádky Lucky. Jasně, vzhled není ve vztahu to nejdůležitější. Nikdo taky netvrdí, že si máš z pokojíčku udělat soukromý kosmetický salon. Stačí, když budeš upravená a svěží.
JAK Z TOHO VEN: Používej antiperspirant, protože nikdo nechce chodit 's tou, co smrdí'. Měj vždy po ruce žvýkačky pro případ, že se tvůj idol mihne na školní chodbě zrovna ve chvíli, kdy jsi dojedla chleba s česnekovou pomazánkou, který ti máma připravila k sváče. A i když se ti večer nechce, umyj si vlasy. Mastné háro ti na kráse nepřidá.

Ledová královna
KDE TO DRHNE: Kamarádi by za tebe dýchali, protože vědí, že jsi správná holka, která nezkazí žádnou legraci. Máš ale problém navázat kontakt s cizími lidmi. Působíš na ně nepřístupně a odtažitě, možná i trochu namyšleně. Za kamennou tváří pravděpodobně skrýváš vlastní nejistotu a malé sebevědomí. Připadá ti trapné usmívat se na cizí, natož na kluka, který se ti líbí.
JAK Z TOHO VEN: Usmívej se, komunikuj, buď zvědavá! Když ho potkáš, pro začátek nasaď na tvář lehkého přátelského smajlíka:-). Při pokecu s ním se netvař znuděně a dívej se mu do očí. A vyptávej se. (Fakt děláš karate, jó?) Klukům se líbí, když se o ně holka zajímá, připadají si důležití:-).

Dvě "P"

KDE TO DRHNE: Místo pověstných pěti P máš dvě. Jsi povrchní a pomlouváš. "Totálně mě znechutí, když s sebou holka všude tahá drbací kroužek svých kámošek. Pomlouvání je hrozná věc. A taky to, když žije jen vymetáním diskoték nebo řeší otázky typu: Nejsem moc tlustá? Nezdá se ti, že Katce to žlutý tričko vůbec nesluší? Ty chceš koupit popcorn? A víš, kolik má kalorií? Taková holka fakt není vhodný materiál pro vztah," tvrdí devatenáctiletý Petr.
JAK Z TOHO VEN: Když budeš pomlouvat, tvůj vysněný kluk se tě neodváží oslovit. Co kdybys ho odmítla a vzápětí zdrbla? Kluci se bojí kritiček a ještě víc prázdných bárbín, které zajímá jen péče o zevnějšek. Začni vnímat svět kolem a neřeš hlouposti.

Drsoňka a la kluk

KDE TO DRHNE: Pětka z matiky? No a...? To se vsákne. Zradila tě kámoška? Ať se jde bodnout. Všechno máš na háku. Platíš za rebela třídy, odsekáváš učitelům a po škole chodíš s klukama na pivko. Když tě někdo naštve, okamžitě vystartuješ: "Chceš ránu?" Se spolužačkami si nerozumíš, protože tě nebaví nákupy ani tříhodinové kecání o klukách. Oblečení neřešíš, v šatníku máš pár hoperských kalhot a tmavé mikiny.
JAK Z TOHO VEN: Kluci tě berou jako inventář party a oslovují tě důvěrně "vole". Je to proto, že v tobě vidí spíš kámoše než objekt milostné touhy. Zřejmě jim u tebe chybí víc holčičí něžnosti nebo sex-appealu. Nemusíš kvůli tomu vyházet oblíbené streetové oblečky a navléct se do růžové sukně. Stačí změnit přístup k životu a brát ho víc žensky. Neboj se ukázat city a přiznat, že jsi zamilovaná nebo že je ti zrovna do pláče.

Příliš dokonalá

KDE TO DRHNE: Vypadáš naprosto fantasticky a z fleku by ses mohla přihlásit do soutěže miss. Nejsi nafoukaná, máš partu skvělých přátel, na které je spolehnutí, ve škole ti to pálí. Víš, co chceš, nebojíš se říct svůj názor a jsi nejoblíbenější holka ze třídy. Chodíš do kurzu francouzštiny, na party s kamarády i do basketbalového kroužku. Jenže - s nikým nechodíš!
JAK Z TOHO VEN: Kde je problém? Jsi prostě příliš dokonalá a kluci se tě bojí oslovit. Předem si totiž říkají, že na takovou skvělou holku, jako jsi ty, nemají. Svazuje je strach z toho, že bys jejich pozvání na kafe stopro odmítla. Když se ti někdo zalíbí, prolom ledy jako první a neboj se začít s ním flirtovat. Taky by ses určitě bála oslovit Brada Pitta:-)!

PROČ nemáš kluka? Pohled z druhého břehu:-)

"Protože jsme nedostatkový zboží:-)! Ale ujišťuju tě, že i pro nás kluky je to peklo! Bydlím v Práglu, kde žijí tisíce nezadaných mladých holek, tedy vlastně mých potenciálních partnerek, ale stačí si udělat malý experiment: počkat čtvrt hoďky u výstupu z metra a pátrat v tom davu po nějaké slečně, která nevypadá jak podle modelkovský šablonky a její výraz neříká: ,Jestli ti venku neparkuje sporťák a tvůj nejlepší kámoš není Sámer Issa, tak na mě, brouku, zapomeň...' Máme to taky těžký!"
Pepa, 20 let

5 ZPŮSOBŮ, jak o svůj úlovek zase rychle přijít, aneb tohle FAKT NEZKOUŠEJ:
* čti mu tajně SMSky a zkus se mu nabourat do e-mailu

*dělej mu žárlivé scény před kamarády
*na veřejnosti ho oslovuj "Truhlíčku, Myšáčku nebo Šmudlíku"
*rozbreč se pokaždé, když se mazlíte, a vzlykej, jak moc jsi šťastná
*vyhrožuj mu rozchodem pokaždé, když se podívá na jinou holku

Základní tipy kluků

12. září 2007 v 16:27 | Pettha |  O klukách a lásce
Uspávač hadů
Vypráví ti dlouhé příběhy o sobě a lidech, které ani neznáš. I když to tak nevypadá, chce na tebe udělat dojem. Zkus mu naznačit, že můžete najít společné téma k rozhovorům a skvěle se pobavíte.
Frajer
Je si jistý sám sebou i tím, že se ti líbí. Ale pozor, tihle kluci takhle zkouší zapůsobit na každou holku, kterou chtějí získat. Nauč se nepřipouštět si je příliš k tělu, protože by mohli zranit tvoje city.
Stydlín
Každé slovo z něj musíš tahat jako z chlupaté deky. Je hodně nervozní, ale snaží se mluvit a být co nejvíc cool. Narovinu mu řekni, že se s tebou může cítit v pohodě a usmívej se, abys mu dodala odvahy.
Romantik
Když ti volá, zahrnuje tě sladkými řečičkami. Protože se ale stydí, neví, jak ti má dát najevo, že mu na tobě záleží. Až se potkáte, řekni mu nějakou hezkou přezdívkou - on ti to oplatí a bude se cítit sebejistější.

Jak na zadaného kluka?

12. září 2007 v 16:26 | Pettha |  O klukách a lásce
Mluví s námi narovinu?
Schválně, kolikrát už jsi slyšela tyto fráze (viz. níže)? A víš, co ti tím kluk opravdu říká?
ZAVOLÁM TI - někdyv příštím století
VĚRNOST - slovo, které se vztahuje výhradně na fotbalové mužstvo
POTŘEBUJU VÍC PROSTORU - pro všechny ostatní holky
NECHCEŠ NAMASÍROVAT - chci zkusit štěstí
NENÍ TU MOC HORKO? - svlékni se
AHOJ, MÁŠ FAJN KÁMOŠKU - líbí mi a tebe jen musím využít
JE OŠKLIVÁ A NEZÁBAVNÁ - nestála o mě
NEJSEM PŘIPRAVENÝ - přinejmenším ne s tebou
MŮŽEME BÝT KAMARÁDI - je konec a nejspíš se vidíme naposledy
Kluci mnohdy nebývají tak upřímní a chce to porozumět jejich "tajné řeči" ...
MÁ JINOU?
Risk je zisk. Pokud se rozhodneš trpělivě vyčkávat, až se ti dva rozejdou, aniž bys kvůli tomu hnula prstem, nic neriskuješ. Snad jen to, že se nedočkáš. Nebo promarníš spoustu času čekáním na někoho, kdo za to ve finále nebude vůbec stát. V případě, že se rozhodneš získat toho kluka stůj co stůj, musíš počítat s důsledky. Minimálně tě bude nenávidět jen jeho bývalá holka, která vymyslí krutou odvetu. Může se ale také stát, že tě za to nepochválí ani tvoji kamarádi a kámošky se budou od té chvíle bát, abys jim neprovedla to samé. S tímhle vším prostě musíš počítat, pokud se vrhneš do souboje o lásku po hlavě! Návod na "přebíranou".
PLÁN Č. 1
Pomaloučku a nenápadně! Tahle varianta je pro holky, které jsou nesmělé, nerady ubližují lidem kolem sebe, nesnášejí konflikty a dávají přednost dohodám. Ideální bude, když dotyčného kluka oslovíš nenásilným způsobem. Musíš se ale smířit s tím, že to nebude žádná bleskovka a že ti rozhodně nepadne kolem krku do 24 hodin. Začni tím, že nepromarníš jedinou příležitost k tomu, aby ses s ním viděla, prohodila s ním pár slov a dozvěděla se o něm co nejvíc. Bav se s ním o čemkoliv, ale nikdy NE o jeho holce. Buď veselá a vtipkuj, hlavně ho neobtěžuj svými problémy, natož komplexy. Snaž se na něj jednoduše zapůsobit. Musíš vydržet hrát roli kamarádky a maximálně s ním nevinně laškovat. Prostě musí časem sám přijít na to, že je mu s tebou líp než s jeho holkou.
PLÁN Č.2
Bezhlavě do něj! Žárlíš a nemáš trpělivost na to, aby ses dívala, jak spolu ti dva vrkají? Tak ho rovnou pozvi na rande. Dej si ale záležet, aby to vypadalo, že nemáš ani páru o tom, že je zadaný! Pokud s tebou půjde, máš tři jistoty - za prvé mu na ni moc nezáleží, za druhé se mu líbíš a za třetí… je bezcharakterní a možná to hodlá táhnout s oběma. Ale to zjistíš až časem. A pokud nemáš odvahu jít s ním hned na rande, zkus se "vetřít" do jeho party a nenápadně vytáhnout z jeho kámošů, jak mu vztah s jeho holkou klape. Třeba se zrovna některému z nich stěžoval, že se musí v televizi dívat na nudný telenovely, i když by radči koukal na fotbal nebo šel do kina na akčňák. Potom máš na půl vyhráno - stačí obstarat dva lístky na fotbálek nebo do kina a přemluvit ho, aby šel s tebou. Klidně si můžeš pomoct malou lží, např. že tvůj kámoš onemocněl a ty máš jeden lístek navíc:) Přebrat nebo nepřebrat?
Pro: Když to neuděláš ty, udělá to jiná!
A proč bys to vlastně neměla zkusit? Copak se někdo nechá přebrat, pokud opravdu nechce nebo mu ve vztahu nic neschází? Na to jednoduše musí být dva - stejně jako na lásku. Navíc… jsme jen lidé a lásce poručit neumíme. Ta nás prostě jednoho dne přepadne a neptá se, jestli už s někým chodíme nebo ne. Je dokázáno, že se většina párů rozchází až potom, co si jeden z nich najde někoho jiného. Takže pokud se zamiluješ do zadaného kluka, nedělej si zbytečné výčitky a klidně s ním flirtuj, pleť mu hlavu a snaž se ho získat na svou stranu. Když to nevyjde, budeš mít aspoň pocit, že jsi udělala, cos mohla. Když to vyjde, máš, cos chtěla (ale pozor na výčitky svědomí!).
Proti: Svědomí umí potrápit!
Pravdou je, že se začneš navrtávat do bezvadného vztahu a podaří se ti ho zničit, nemáš se čím chlubit. Musíš si prostě připustit, že si pěkná potvora a smířit se s tím, že si jdeš sobecky za svým. Žádná z nás ale není svatá a upřímně, holky… je nám docela fuk, jak se cítí někdo cizí. Hlavně když jsme happy my. V každém případě stojí za to představit si, jak by ti bylo, kdyby to samé udělal někdo tobě. Pamatuj ale na to, že pokud se nějaký kluk nechá jen tak lehce přetáhnout ze vztahu do vztahu a nijak to neprožívá, můžeš téměř na 100% počítat s tím, že to jednou udělá i tobě. Jo, risk je zisk, ale ne vždy stojí za to!

Možná jediná rada: Polož si otázku, jestli bys chtěla, aby to někdo udělal tobě...

První rande

12. září 2007 v 16:25 | Pettha |  O klukách a lásce
Tvůj idol tě pozval na rande a ty teď stojíš před skříní s mokrými vlasy a máš toho nad hlavu. Přemýslíš co na sebe, jak se nalíčit, učesat... jak se chovat na rande, jak se vyvarovat trapným minutám ticha, nevíš, o čem se bavit, jak se roszloučit a hlavně, jak ho políbit...
S tím vším ti dneska poradím... Já už to mám za sebou a myslím, že jsem toho zas tolik nezkazila, protože s tím klukem chodím až do teď. =) Takže, když se budeš držet následujících rad, tak určitě neztroskotáš a téměř na 80% tě pozve na další rande... Takže se do toho pustíme, co říkáš?
1) Co na sebe na 1. rande?
Takže na tom taky moc záleží. Když si vezmeš džíny zastrkané v kozačkách, nejakou mikču a teplou vestu, tak to bude ideální... teda na zimu. Jinak na jaro nebo léto se hodí hodně barevná tílka nebo trička a k tomu nějakou šik krátkou sukni a žabky... To se bude hodit...
2) Jak se nalíčit?
Zde zase platí "všeho moc škodí", takže bych navrhovala jen nějaké lehké stíny (zase - u tmavovlásek světle hnědou nebo fialovou, u blondýnek zas růžovou nebo bledě modrou), nějaký lesk na rty (je velmi důležité, jak chutná v případě, kdyby došlo na polibek), a pokud máš na obličeji nějaký ten pupínek, neuškodí make-up. A co je velmi důležité... Vyčisti si před tím zuby (nebo použij žvýkačku), protože ty by ses přece taky nechtěla líbat s nějakým klukem, co má žluté zuby a páchnoucí dech.
3) Kam s klukem jít?
To má být odměna za tu námahu, jak ses snažila, protože tohle byl ten výsledek, co sis přála, ne? V tu chvíli vůbec neřeš, jestli umíš líbat nabo tak něco. Jedna jediná věc by to mohla zkazit - páchnoucí dech. Takže si vezmi žvýkačku a nebo si před procházkou vyčisti zoubky. Prostě zapomeň na všechny tvé úkoly, zavři oči a užívej si to. Určitě to nepokazíš. A co s rukama? Dej mu je okolo ramen a třeba si zezadu hraj s jeho vlasy.
7) Rozloučení
8) Napíšeš ty nebo on?
Máte po té úžasné zkoušce a ty nevíš, kdy se znovu sejdete? Neboj se mu napsat! Klidně mu napiš, že se ti to moc líbilo a že se chceš zeptat, kdy se znova sejdete. Určitě ti odpoví, ale nepiš mu znova nebo ho neprozváněj, dokud neodepíše... To by mohlo vypadat, že se ti po něm stýská a to kluci moc nemusí... Aby si nemyslel, že ho uháníš a tak... prostě mu nech oddech. Až napíše, tak napíše. A co když neodepisuje celé 2 dny? Tak třeba nemá kredit nebo jsou jiné důvody. Hlavně nepřemýšlej nad tím, co se mohlo stát a nebo, že tě už nemá rád, protože to se určitě nestalo...

Co o klukách rozhodně nevíš

12. září 2007 v 16:24 | Pettha |  O klukách a lásce
1.Pokud tvůj miláček zmizí sám na víc jak tři minuty do koupelny, rozhodně tam za ním nechoď- 93% kluků tam pravidelně MASTURBUJE!
2. 76% kluků by svoji přítelkyni nikdynepodvedlo. Holky,no není to božíííí?
3. Kluci jsou ráno v koupelně zhruba stejně dlouho jako holky, v průměru 10 až 20 minut. Takže, pánové, už žádné stížnosti!
4. Kluci rychle vyvrcholí. K orgasmu potřebují v průměru 2,8 minuty. Na rozdíl od holek,které potřebují zhruba 18 minut. Tak sakra kluci,počkejte na nás!
5. Pokud svou přítelkyni podvedou, má 68% z nich špatné svědomí. (Pro srovnání: my, holky, jsme o dost otrlejší, u nás má výčitky jen 28%).
6. No, kdo by to řekl! Klukům kondomy vůbec nevadí! Pro dvě třetiny je to naprosto přirozená věc! A ten zbytek nám může bejt ukradenej...
7. Jen 11% kluků chce,aby jejich přítelkyně byla štíhlá. Většině se holky s normálníma křivkama zdají pořádně sexy!
8. Naprosto rovný penis je skoro raritou. Průměrný penis je asi o 30 stupňů zahnutý. A vypadá tedy trochu jak banán. No, v některém případě spíš jako kyselá okurčička,co?
9. 86% klulů je jedno, že nejsou dokonalí, přesto sami sebe považují za "atraktivní". Tomu se panečku říká sebevědomí!
10. Každému pátému připadá jeho penis malý. Abyste měly představu o velikosti: průměrný penis měří 12,9 cm.
11. Jen 6% kluků se zajímá o to, co mají na sobě. Není divu, většině totiž spodní prádlo ještě stále kupuje maminka!!!
12. Naším zlozvykem, nebýt nikdy včas připravené, je pěkně vytáčíme. Rozčiluje to každého třetího kluka.
13. WAU! I kluci mají citlivou stránku. Ale nechávají si to raději pro sebe, 75% z nich se bojí dát najevo své city.
14. 69% kluků něco předstírá. Kluci si naivně myslí, že na nás udělají dojem, pokud budou hrát divadýlko!
15. Hodně sebevědomé holky nahánějí klukům strach. No,tak hrozný to zas není. Ale 88% kluků má respekt z holek,které vědí,co chtějí.
16. Hej, tak tohle je fakt super! 66% kluků příjdou pihy sexy.
17. Lak na nehtech na nohou pěkně vynikne. Tak na to nezapomeňte! 75% kluků se nalakované nehty na nohou líbí.
18. Co mají kluci a sloni společného? Mají tlustou kůži! Rozhodně ji mají silnější než my, a proto tak snadno neprochladnou a krásně hřejí.
19. Přestože jsou pěstěné ruce pěkné a patří k správnému klukovi, o své tlapky se stará jen 35% kluků.
20. Kluci sahají po čokoládě a po sladkostech stejně často jako my, zhruba třikrát za týden. Ale dokážou se víc ovládat, protože na rozdíl od nás smlsají klidně jen polovinu!
21. Kluci dávají přednost blondýnám. To už věděla i Marylin Monroe... A opravdu 67% dává přednost blondýnkám. Vzbuzují v nich prý ochranitelské instinkty...
22. Tři nejméně oblíbené otázky holek: 1.Na co právě myslíš? 2.Miluješ mě? 3.Nezdám se ti tlustá?
23. A čeho si u nás kluci všímají nejdříve? 33% se nejdříve koukne na PRSA, 26% nejdříve na náš OBLIČEJ a 15% si nejdříve prohlídne náš ZADEČEK. A kde je naše duše???
24. Sbohem tanga! Klukům se línie, které tvoří prádlo nad naším obelečním, líbí. Líbí se jim, když si můžou představovat, co máme pod oblečením na sobě.
25. Kluci jsou o něco opožděnější než my! 28% z nich prožije své první milování ve věku mezi 14 až 17 lety. U nás holek je to v téhle věkové skupině 38%. Překvapení, co?

Nejčastější chyby

12. září 2007 v 16:22 | Pettha |  O kamarádství,kariéře apod.

Měla jsi hodně kamarádek, se kterými jsi více či méně vycházela. Někdy ale vaše kamarádství náhle a nečekaně skončilo. Tušíš proč? My ti poradíme, protože spousta z vás dělá ty samé zbytečné chyby.

Víš, že:
Nedodržení termínu setkání nebo vrácení poškozené věci jsou nejčastějšími příčinami konce dobrého přátelství? Co ještě vás může rozdělit? Někdy to vypadá, že jsou to jen malichernosti, ale život se přece skládá z drobností… Vidělas její kalhoty? Totálně out! Jedna malá hloupost "Hele, zavolej radši někomu jinému, ať ti s tím úkolem poradí, protože já se teď dívám na film…""No jo, já vím, slíbila jsem ti, že na tebe počkám, ale já už jsem se nemohla dočkat, až si doma poslechnu to CDéčko... Rozmlouvání kluka Většina z nás takhle postupuje. Zamilovaná dívka nechce a také neumí naslouchat tomu, když někdo kritizuje jejího kluka. Když se jedna z kamarádek zamiluje, ostatní se velmi často dopouštějí obrovské chyby a míchají se do věcí těch dvou. Tohle je ta nejjednodušší cesta, jak svou kamarádku ztratit. Kritizování (i kdyby mělo být myšleno dobře) Všichni si po několika letech dobře pamatují rady a výtky, které byly sice míněny dobře, ale pěkně zabolely. "Nezlob se na mě, ale tvůj mobil je fakt dost hrozný. Nemá žádné funkce a navíc nemá ani moc hezký kryt. Tebe fakt baví? Já myslím, že bys ho měla vyměnit!""Ty víš, že jsem vždycky upřímná, tak ti musím říct, abys už tyhle kalhoty radši nenosila. Nesluší ti a dělají ti ještě větší zadek, než máš.""Jak tě ten film mohl tak dojmout, že ses dala do pláče? Vždyť byl neskutečně hloupý, to ti nedošlo?! Jsi fakt naivní." Urážení rodičů nebo sourozenců Kamarádka si o svých blízkých může mluvit a pomlouvat je, jak chce, ale ty se toho rozhodně vyvaruj. Nikdo, ani ty jako její kamarádka, nemá právo kritizovat její blízké. To, co si může dovolit říct dcera nebo sestra, by kamarádka nikdy neměla vypustit z úst. Soupeření Je hodně těžké těšit se z úspěchů druhých lidí. Spolužačky mezi sebou často soupeří, protože neumí přijmout cizí radost. Jana si do dneška pamatuje na to, když její spolužačka Kristýna dostala z testu z dějepisu jedničku a ona dvojku. Jana jí se závistí v hlase jakoby mimochodem řekla: "Celá třída si stejně myslí, že jsi si tu jedničku nezasloužila, protože na to nemáš." Kristýna si na příští hodinu od Jany odsedla. Teprve za měsíc Janě došlo, jak Kristýně ublížila. Jenže na nápravu už bylo pozdě. Rozpitvávání nepříjemností Když ti kamarádka ublíží, většinou si to dost dlouho pamatuješ, že je to tak? Nechceš se s ní vídat, děláš, že ji neznáš, nebo říkáš, že ses v ní zklamala… Jestli neumíš odpouštět, nepočítej s žádným trvalejším přátelstvím. Nedostatek ostatních kamarádů Eva si vzpomíná, jak se jí mamka jednou zeptala: "Copak kromě Markéty už žádná jiná holka neexistuje?" Dotklo se jí to a mamce to pak v duchu vyčítala. Za 14 dní ale dostala od Markéty lísteček, na kterém stálo: "Evo promiň, ale já bych chtěla mít ještě jiné kamarádky. Mám tě moc ráda, ale chtěla bych taky trávit čas s jinými holkami." Evě to bylo strašně líto. Vůbec nechápala, čím si takovou reakci zasloužila. Teď už to ale ví: byla kamarádce svou neustálou přítomností na obtíž.Lakota Bára pozvala na návštěvu Simonu. Ta si už ve dveřích všimla, jak na stole leží velká bonboniéra. Polkla slinu a šla si opláchnout ruce. Když se vrátila, Bára stála u skříně a na stole už žádné čokoládové bonbony nebyly. Simoně to bylo hrozně líto. Znáte tyhle situace? Tady vidíte, jak snadno se dají napáchat obrovské chyby! Chcete-li, aby vaše kamarádské vztahy vydržely co nejdéle, řiďte se tímto pravidlem: "Chovejte se tak, jak byste si přáli, aby se spolužačky a kamarádky chovaly k vám." Zdroj: Magazín

Jak nalézt nové přátele?

12. září 2007 v 16:21 | Pettha |  O kamarádství,kariéře apod.
Dobrá zpráva je, že společné zájmy formují nová přátelství snadno. Na střední a vysoké škole máš nespočetné možnosti mimoškolních aktivit (životní prostředí, umění, sport a další). Ve školách zpravidla působí také školní sportovní mužstva nebo pěvecké sbory. Když do nich vstoupíš, potkáš spoustu nových tváří.
Střední a vysoká škola má jednu obrovskou výhodu - máš kolem sebe spoustu vrstevníků. Všichni jste svým způsobem "na jedné lodi", protože bez přátel se neobejde nikdo. Jen se musí najít někdo, kdo toho druhého osloví.
Přátele můžeš získat také v práci, protože denně vídáš tytéž kolegy. Začít hovor je snadné a někdy těch několik slov stačí k začátku pevného přátelství. Tak jen zůstaň přirozená a neostýchej

Jak zdravě zhubnout?Něco o obezitě..

12. září 2007 v 16:20 | Pettha |  O dietách a hubnutí
to následek energetické nerovnováhy, tedy poměru mezi příjmem a výdajem energie. Na světě dnes údajně trpí nadváhou více než 1 miliarda lidí, klinickou obezitou pak více než 300 mil.obyvatel. Jen u nás na ni údajně ročně umírá deset tisíc lidí. Baroko nebo Twiggi? Zdá se vám, že i vy se začínáte svými tvary blížit těm »barokním«? Jste si možná vědomi své nadváhy, ale řeknete si - kdo s ní dneska nemá problémy? Vždyť na jedné straně se na nás valí kult až nezdravě vychrtlých těl modelek, manekýnek, hereček apod. Není lepší mít nějaké to kilo navíc? Od nadváhy je však krůček k obezitě. Jak tedy poznat, kdy už jste překročili onu pomyslnou hranici? Těžké kosti nemáte! »On není tlustý, on má jenom tak těžké kosti!« Také už jste někdy podobnou větičku slyšeli? Určitě ano. Jistě, je možná příjemnější slyšet, že za onu zlomyslnou ručičku na váze nemůžete v podstatě vy, ale nějaké hloupé a zbytečně těžké kosti, které jste zřejmě »podědili«. Je zajímavé, jak jsou podobné mýty rozšířené. A kolik lidí jim rádo uvěří. Naše kostra však váží zhruba 12-13 kg a na celkovou hmotnost nemá prakticky žádný vliv. Jak jste na tom? Chcete tedy zjistit, jak jste ve skutečnosti na tom? Není nic jednoduššího, než si to zkusit vypočítat. Na zjištění případné nadváhy či obezity (ale třeba i podváhy) slouží jednoduchý vzorec pro výpočet BMI (body mass index): Kalkulačka BMI Podle toho, jaké vám vyšlo číslo, se můžete zařadit do tabulky: menší než 20 - podváha 20-24 - v normě 25-29 - nadváha 30-34 - obezita nad 35-39 - velká obezita nad 40 - klinická (velice vysoká) obezita Nutno však dodat, že tato tabulka je dobře použitelná pro běžného člověka. Ale třeba takový sportovec, který pravidelně navštěvuje posilovnu, by v ní mohl dopadnout nevalně. Lidé zvyšující pravidelnou zátěží svoji svalovou hmotu mohou mít tento index větší. V jejich případě však o nadváhu nejde, protože o nadváze rozhoduje také obsah tuku uloženého v těle (proto se také někdy jako alternativa hodnotí případná obezita a nadváha podle obvodu pasu i jinak). U obézních mužů přesahuje tuk 25 %, u obézních žen pak 30 % (u starších pak 35 %) tělesné váhy. Jezte pro zdraví! Co dodat na závěr? Nic se nemá přehánět! Nadměrná váha může škodit zdraví stejně jako veliká podváha. Pakliže chce člověk držet dietu, měl by to spíš než kvůli vysněné štíhlé postavě dělat kvůli svému zdraví. Měl by se naučit poslouchat své tělo a neubíjet ho ani na jednu stranu. Zkrátka a jednoduše nežít proto, aby jedl, ale jíst proto, aby žil!

Anti fast food

12. září 2007 v 16:19 | Pettha |  O dietách a hubnutí
Třikrát do týdne není čas od času!
Nejenom, že pořádný megaburger se sýrem je doslova pohromou pro vaši štíhlou postavu, je příčinou tukových polštářů a celulitidy, ale obsahuje žalostně málo vitamínů a vlákniny. Což ale určitě už víte, že? Ale když je tak dobrý… Čas od času si samozřejmě můžete bez výčitek svědomí podobnou dobrotu dopřát, ale své tělo byste měla nadopovat především vitamíny a antioxidanty. I když vás farmaceutické firmy denně v reklamách přesvědčují o tom, že bez jejich vitamínů zřejmě do tří týdnů »zemřete«, nemusíte se ládovat drahými doplňky z lékárny, pokud je váš jídelníček vyvážený. Některé vitamíny dokáže naše tělo úspěšně skladovat a vytváří si zásoby třeba i na rok dopředu, jiné musíme doplňovat denně. Celozrnné výrobky - vláknina, vitamíny a prevence rakovinyVíte, proč nás lékaři a odborníci nabádají, abychom bílé pečivo jednou provždy nahradili celozrnným? Nejde o to, že by mělo méně kalorií a lépe se po něm hublo, ale celozrnné produkty obsahují hrubou vlákninu, která doslova »vykartáčuje« naše střeva a zbavuje je nestravitelných zbytků. Svrchní části zrn mimoto obsahují ještě jednu důležitou látku - thiamin neboli vitamín B1. Ten je velmi důležitý pro správnou funkci centrálního nervového systému a metabolismu. Thiamin působí jako antioxidant, což znamená, že neutralizuje volné radikály, které způsobují rakovinu. Proto si příště, až se ráno nestihnete nasnídat, skočte místo do stánku s rychlým občerstvením raději do obchodu a smlsněte si na cereální tyčince, jogurtu s vlákninou nebo müsli. A nebo si alespoň místo bílé bagety objednejte celozrnnou… Lepší malá snaha, než žádná.

Sport a mléko

12. září 2007 v 16:18 | Pettha |  O dietách a hubnutí
Mléko obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo nepostradatelné (například - vápník, draslík, hořčík, fosfor). V duchu kréda »V pravý čas pravá potravina« doporučuje Mgr. Vítek Chaloupka, dietolog a fitness konzultant, zařadit mléko do jídelníčku odpoledne a večer. "Ráno po probuzení potřebuje tělo doplnit energii - glykogen. Mléko jako bílkovina - stavební látka, která naopak metabolismus zpomaluje, je proto vhodnější k svačině nebo večeři." Až litr denně!Naučte se kombinovat mléko s bílkovinami - masem nebo sýry. Skvěle se dá mléko pít i k bramborům - obsahují vysoké procento ovocných kyselin, které mají povahu bílkoviny. Klidně si bez obav dopřejte denně až litr - u sportovců se tato denní dávka vřele doporučuje. Maminky by rozhodně neměly na mléko zapomínat a dětem by ho pravidelně měly také podávat. Děti rostou a pro stavbu kostí rozhodně mléko potřebují. Navíc si vezměte, jak často se pohybují a navštěvují sportovní kroužky. Proč pít mléko?
 • Pro tělo jsou vitamíny velmi důležité a jejich nedostatek se může projevit v oslabení imunity - mléko obsahuje velké množství vitamínu B2, který skvěle spaluje cukry!
 • Důležitým vitamínem pro tělo je také B12, jenž ovlivňuje snížení ukládání cholesterolu v cévách.
 • Ještě je tady vitamín D - jeho nedostatek se projevuje svalovou slabostí a ztuhlostí, vám jde přece o to, abyste se při sportu cítili co nejlépe!
 • »Céčko«: Možná kroutíte hlavou, ale vitamín C má své zastoupení i v mléce - ale pozor, v mléce čerstvém, zpracovaném pasterizací, nikoliv v tom trvanlivém, kde byste tento vitamín těžko hledali.

Bez čeho se neobejde zdravá dieta

12. září 2007 v 16:18 | Pettha |  O dietách a hubnutí
Rajčátka a rudé pomerančeZelenina by se měla stát součástí vašeho menu nejen tehdy, když se snažíte odbourat pár kilo. Zapamatujte si, že červené potraviny, ať to jsou papriky, rajčata nebo krvavé pomeranče obsahují velké množství antioxidantu betakarotenu - vaši pokožku udržují svěží a starým buňkám dají »červenou kartu«. Hladší pleť budete mít i se špenátem nebo mrkví (v letních měsících vám navíc udrží delší opálení).
Ryby, ryby, rak, rak…No, s těmi raky to bude složitější, ale ryb si můžete dopřát hojné množství. Takový losos, pstruh nebo i sardinky jsou při dietě nezbytné. Makrela je tučnější, ale když ji nebudete pojídat každý den, nebude to určitě na škodu. Ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, a ty zlepšují krevní oběh a také zpomalují tvorbu vrásek.
Mléko a mléčné výrobkyJsou téměř nutností. Obsahují vápník a jestli chcete mít hezké zdravé zoubky, měla byste každý den nějaký ten mléčný výrobek zkonzumovat. Díky jim budete také více odolná k nemoci dásní.
Ovoce a zelenina Konečně si budete moct dopřát zdravé ovoce, které nebude »vyhnané« chemikáliemi - jahody už budou za chvíli k mání nejen v obchodech, ale také na vašich zahrádkách. Ovoce obsahuje velké množství vitamínu C (i když…, za zmínku možná stojí uvést, že taková červená paprika má mnohem více »céčka« než pomeranč). Díky nim bude vaše pokožka pružná a hladší. Váš jídelníček by měl být doplněn také o obiloviny, semínka a libové maso. Tělo nadopujete potřebným množstvím zinku a železa. Zinek má protizánětlivé účinky a zklidní vaši pleť zvláště tehdy, je-li náchylná k akné. To, že se vám začnou na nehtech tvořit bílé flíčky nebo se začnou lámat, je známkou toho, že vám zinek chybí.

Jak zhubnout bez diet a cvičení?

12. září 2007 v 16:17 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Pokud chceš zhubnout bez diety,tak se musíš přece jenom na jednu věc omezit.To znamená omezit konzumaci sladkého a pochoutek jako jsou brambůrky,které přímo překypují kaloriemi.
Pro jednoduché zhubnutí si před každým jídlem dej sklenici vody(ale jen sklenici-víc ne).Ta ti pomůže v tom že tvůj žaludek následnou porci lépe stráví,ale taky nebudeš tolik jíst,protože nějaké místo v tvém žaludku zaplnila voda.Takže sníš o něco menší porci!A navíc s tím že si před každým jídlem dáš sklenici vody taky zamezíš celulitidě a hemeroidům!Každý den si také dej alespoň kus ovoce.

Návštěvní kniha

12. září 2007 v 16:11 | Pettha |  Guest Book
Ahojky!
Sem do návštěvní knihy pite do komentářů vaše připomínky,tipy,názory apod..;)

Jak na opary?

12. září 2007 v 15:46 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Pokud vám na rtu opar »vyskočí«, většinou si to vysvětlujete tím, že jste se napila z cizí skleničky, že jste ve stresu… Jenže za vaše problémy může slabý imunitní systém, navíc virem tzv. oparu prostého je nakaženo už od dětství 70 % lidí. Ano, tato potvora je dlouho schovaná v nervových buňkách, než na vaše rtíky zaútočí. Většinou vás napadne ve chvíli, kdy je vaše tělo oslabené, po nadměrném slunění a v době, kdy vám chybí vitamíny. Nemusí rozhodně napadnout jen ret, ale také oblast okolo očí, hýždě nebo genitálie - v takovém případě si možná delší dobu nezasexujete. Jak viru vzdorovat?Klidným životem a správnou životosprávou! Jestli vás opary trápí neustále, měla byste ze svého jídelníčku vyřadit (nebo alespoň omezit konzumaci) rýži, mandle, oříšky, čokoládu. Tyto potraviny totiž obsahují látky (bílkoviny bohaté na arginin), které vir zbožňuje. Dopovat byste se měla rybami, mlékem, libovým masem, meruňkami, cibulí, avokádem nebo květákem. Vyplatí se zakoupit v lékárně kapsle, které všechny důležité vitamíny budou obsahovat (důležité je céčko a zinek). Zde vám také nabídnou speciální mastičky, které s opary zatočí. Bylinky to zachrání!Spolehnout se můžete ale i na přírodu - vaši imunitu posílí česnek, kysané zelí, zelený čaj. Kupujte si bylinky, například třezalku, ženšen. Jestli se vás opar ale už zmocnil, vyzkoušejte masti s výtažkem s mateří kašičky nebo tea tree olej (u těchto preparátů ale musíte dobře vědět, zda na ně netrpíte alergií). Pamatujte! V žádném případě se nesnažte puchýřky propichovat a nechejte je raději zaschnout. Samy po deseti dnech odpadnou - opar je celou dobu velmi nakažlivý! A vy si ho přece nechcete zatáhnout na další místa na těle. Nelíbejte děti, manžela (ani milence - leda že byste se chtěla mstít, ale na podobné akce se raději vykašlete).

Ochlupení v obličeji

12. září 2007 v 15:45 | Pettha |  O modě,kráse apod.
období dospívání a ještě krátce po dovršení dvaceti let tě mohou občas zaskočit tmavé chloupky na těch nejméně očekávaných a vítaných místech - na obličeji. Mohou se objevit nad horním rtem, na bradě a dokonce i na krku. Některé ženy si těchto chloupků nevšímají. Pokud si však myslíš, že všeho moc škodí, nebo je tvé ochlupení velmi tmavé, můžeš si vybrat z následujících možností:
S chloupky nad horním rtem ("knírkem") se můžeš vypořádat těmito způsoby:
 • Kup si v drogerii speciální odbarvovač. Nezapomeň přípravek včas opláchnout, protože jinak by mohlo dojít k podráždění pokožky.
 • Depilační krém: Slouží k odstranění chloupků, ale pokud si jej necháš na pokožce déle, může ji podráždit. Tyto krémy většinou poměrně nepříjemně páchnou.
 • Depilace voskem. Provádí se buď v kosmetických salónech nebo i doma. Pokud se rozhodneš, že depilaci voskem provedeš doma, výsledek nemusí být zcela podle tvých představ a všude bude patrně nepořádek.
Zbloudilé chloupky je nejlepší vytrhnout pinzetou. V některých případech však tento postup způsobuje vrůstání chloupků dovnitř. Holicí strojky rozhodně přenechej chlapcům. Holení může způsobit, že dorůstající chloupky budou ještě silnější, zatímco depilace voskem mívá opačný účinek.
Další možnost je finančně velice nákladná. Jde o téměř trvalé odstranění chloupků elektrolýzou nebo laserem. Tyto metody tisíce korun. Pokud se pro něco takového rozhodneš, jdi ke skutečnému odborníkovi. Jen tak budeš mít záruku kvalitních služeb. Předem se také informuj o možných vedlejších účincích a pak si vyber, která metoda ti nejvíce vyhovuje.

Kosmetické rady

12. září 2007 v 15:44 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Mám úzké rty co s tím?
Typ: Lesk se třpytkama na rty.
Nanášet ho na středu rtů. Konce moc ne je možné že bude působit mastně.

Mám oči daleko od sebe co s tím?
Typ: nanášej stíny do vnitřních koutků. Tím se oči opticky přiblíží. Když chceš dát oči dál od sebe tak na okraje očí ,ale vypadáš mizerně.
Mám žluté zuby! Co s tím?
Typ: červený, vínově červený lesk na rty nebo rtěnka. Ta zvýrazní ústa a opticky vybílí zoubky!
Mám pořád špinavé nehty! Co s tím?
Typ: Vždy nos v kosmetické taštičce pilník s špičkou to aby si si mohla čistit za nechtama a při práci si za nechty dávej mýdlo. Pomáhá to!A když si se rýpala v hlíně dobře se prý nehty čistí citrónovou šťávou!

Jakou máš pleť?

12. září 2007 v 15:43 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Jemé suché vrásky okolo očí a úst?
Tváře,které jsou bezvýrazné,suché a napjaté?
Citlivost na slunce,vítr a znečištění?
Máš suchou až citlivou pletˇ
Jemný mastný lesk v oblasti čela,nosu a brady?
Sušší v oblasti tváří?
Skvrnky,uhry a pupínky?
Mአnormální až smíšenou pletˇ
Mastný lesk T- oblasti a na tvářích?
Zvětšené pory a uhry?
Neustálé pupínky a skvrnky?
Mአmastnou pletˇ

Pupínky

12. září 2007 v 15:36 | Pettha |  O modě,kráse apod.
Nepěkné pupínky se čas od času objeví na pleti každého člověka. o to víc v době dospívání, s tím zkrátka nic nenaděláš. Nezbývá, než se s akné smířit (ono to časem přejde), ale také pupínkům vyhlásit menší válku-pravidelnou každodenní péčí.
 1. Každý večer pleť vyčisti. nejprve pleťovým mlékem-tím odstraníš nečistoty, make-up apod., pak pleť dočisti čistícím mýdlem, emulzí či gelem na obličej nejlépe s protizánětlivými účinky. Můžeš také na čistý kousek vaty či tamponku nanést čistící pleťovou vodu.
 2. Pěsticí kosmetiku-krémy-používej hydratační, vhodné jsou hydratační gely, emulze a mléka.
 3. Jednou za týden můžeš aplikovat čistící masku na mastnou a nečistou pleť; vždy se řiď přesně návodem.
 4. Chybu neuděláš, pokud navštívíž dermatologa-kožního lékaře, s kterým svůj stav pleti prokonzultuješ. Akné je toiž zánětlivé onemocnění, které se obevuje jak ve formě jemných pupínků s černou čepičkou, tak zanícených či hnisajících pupínků na obličeji, zádech, dekoltu i ramenou.
 5. Každá léčba vyžaduje trpělivost. Nezapomínej na každodenní domácí péči a případně dodržuj pečlivě vše, co ti lékař předepsal.
A co nikdy?
 1. Určitě nepoužívej pleťové vody s alkoholem. takovou vodu můžeš použít jen přímo na pupínek, jinak bude pleť reagovat ještě větším maštěním.
 2. Nepoužívej mechanický peeling, riskuješ, že se do pupínků dostane infekce a pleť s řadou zánětlivých míst pěkně podráždíš.
 3. Pupínky neškrábej a ani sobě ani kamarádce nevymačkávej.